Kokybė

Kokybės standartai:
Mūsų įmonė UAB „Daesta“  klijuoto tašo medinių statinių gamybai, surinkimui ir statybai taiko itin griežtus reikalavimus bei kokybės standartus. Visos rangos sutartys su užsakovais sudaromos laikantis visų šių standartų bei kokybės politikos. Esant specifiniam projektui, gali būti aptariami ir papildomi reikalavimai.

Patikimas partneris:
Sukaupta vertinga patirtis, moderni ir šiuolaikiška įranga bei griežta kokybės politika leidžia mūsų klientams teikti itin aukštos kokybės paslaugas. Jeigu ieškote patikimo partnerio namų statyboje, susisiekite, aptarsime bendradarbiavimo galimybes.

Namų statybos STANDARTAS:

Šie standartai taikomi UAB „Daesta“ gaminamo klijuoto tašo medinių pastatų gamybai, surinkimui, statybai ir apibrėžia jų reikalavimus. UAB „Daesta“ rangos sutartys su užsakovais sudaromos laikantis šių standartų, bet gali būti aptariami ir kiti reikalavimai, jeigu abi pusės dėl to susitaria.

1.    Mediniams pastatams statyti naudojama dvigubo pjovimo eglės arba pušies, kartais maumedžio arba kedro mediena. Mediena išdžiovinama iki 10 – 14 proc. drėgnumo. Vėliau mediena yra atrenkama, išobliuojama, pašalinami visi medienos defektai. Paruošta mediena klijuojama naudojant specialius presus  sertifikuotais D – 4 klasės klijais, kurie atitinka DIN/EN204 reikalavimus ir yra tinkami naudoti lauke. Visos detalės yra gaminamos vienodomis sąlygomis, esant pastoviai temperatūrai ir drėgnumui, todėl pastato konstrukcijos surenkamos  lengvai ir greitai.

2.    Klijuotas tašas ir konstrukcinė išorės (stogo gegnės, langų, durų staktos ir kitos drėgmės pažeidžiamos vietos) bei vidaus mediena turi būti impregnuojama antiseptikais, saugančiais medį nuo pelėsių, bakterijų, kenkėjų, puvimo, ultravioletinių saulės spindulių bei drėgmės. Pastato išorę būtina tonuoti, geriausiai tamsesnės spalvos dažikliais. Norint išsaugoti natūralią medienos tekstūrą galima rinktis medžio rašto neslepiančius tonerius.

3.    Pamatai pastatui iš klijuoto tašo turi būti suprojektuoti taip, kad saugiai atlaikytų apkrovas, atsižvelgiant į grunto savybes ir taikomą inžinerinę praktiką. Pamato aukštis virš žemės paviršiaus turi būti ne mažesnis kaip 300 mm. Pamato paviršius turi būti lygus, kad apatinis sienojus visu pagrindu priglustų prie pamato, pamato paviršiuje leidžiami iki 5 mm nelygumai. Aukščių skirtumas tarp pamatų kampų negali viršyti 5 mm. Jeigu projektinėje dokumentacijoje yra numatytas mažesnis nei 300 mm pamatų aukštis, turi būti imamasi papildomų apatinio sienojų vainiko apsaugos nuo grunto ir kritulių vandens priemonių, pavyzdžiui, naudojamas maumedžio tašas, medienos impregnavimas vakuuminiu būdu ir kt. (bet kuriuo atveju tai turi būti suderinta su užsakovu). Apatinio vainiko sienojus negali tiesiogiai liestis su pamatais, tarp pamato ir sienojaus turi būti izoliacinis sluoksnis arba apatinis vainikas turi būti iš maumedžio.

4.    Klijuoto tašo pastato sienojai montuojami tašus dedant horizontaliomis eilėmis (vainikais), vieną ant kito, apatinį sienojų atitaikant į viršutinio sienojaus išfrezavimą (išdrožą), o vainiko kampai sujungiami kertėmis. Sienojai sujungiami metaliniais strypais, išdėstytais ne rečiau kaip 3000 mm. Tvirtinimui gali būti naudojami ilgasriegiai varžtai, medsraigčiai ar tvirtinama kitais būdais. Tvirtinimo elementų kiekis, tipas, dydis ir tarpai tarp tvirtinimo elementų, priklausomai nuo projekto, turi būti nustatomi pagal taikomą inžinerinę praktiką. Kerčių sujungimo vietos sandarinamos naudojant specialią sandarinimo juostą „Cocoband 10/2“. Standžios sandarinimo medžiagos negali būti naudojamos. Langams ir durims sienose turi būti išpjaunamos angos. Įstačius langus ir duris, tarpai turi būti užpildomi sandarinimo medžiagomis. Sandarinimo medžiagos turi būti tamprios. Negalima tarpuose naudoti standžių sandarinimo medžiagų. Visi tarpai tarp langų ir durų turi būti uždengti apvadais, apsaugančiais angas taip, kad kritulių vanduo nutekėtų į išorę. Pastato stogo, sienų, grindų šiluminiam izoliavimui gali būti naudojama ir ekologiška atspari gniuždymui, nepraleidžianti vandens garų „Steico“ vata, ir standartinės šiltinimo medžiagos.                                

5.    Perdangoms naudojamų medinių sijų matmenys parenkami pagal projektinius skaičiavimus, kad atlaikytų apkrovas. Sijos taip pat gali turėti atramas ne tik tašo galuose, bet ir per vidurį. Kai į sijas atremiamos grindys ar rėmas, viršutinis sijų paviršius turi būti plokščias. Jei sija išsikiša pro sieną į išorę, toje vietoje kertė turi apsaugoti sienojus nuo atmosferos poveikio. Kertės turi būti sukonstruotos taip, kad į jas nepatektų kritulių vanduo, ir jos turi būti izoliuotos. Jei sijos yra išsikišusios pro sienojus į išorę ir tarnauja kaip atraminės laikančiosios konstrukcijos, kertės vieta turi atlaikyti numatomas apkrovas.

6.    Stogo konstrukcinių elementų (ilginiai, gegnės, kraigai ir kt. pjautiniai elementai) matmenys yra parenkami pagal projektinius skaičiavimus, kad išlaikytų numatomas apkrovas. Stogo konstrukcijos gali būti suprojektuotos taip, kad stogo svorį tolygiai paskirstytų medinio pastato vidinėms ir išorinėms sienoms ir tolygiai spaustų sienojus. Stogo šlaitai apsaugo sijas ir sienojus nuo kritulių. Stogo šlaito krašto išsikišimas nuo sienojų galų turi būti ne mažesnis kaip 300 mm. Stogo sijos, kurios tęsiasi pastato išorėje, turi būti apsaugotos nuo kritulių. Ilginiai ir statramsčiai neturi išsikišti už stogo latako linijos, nebent imamasi reikiamų apsaugos priemonių, pavyzdžiui, tašo galas yra uždengiamas hidroizoliacija. Tose vietose, kur stogo konstrukcinės dalys išlenda pro išorines pastato sienas, turi būti įdėti hidroizoliaciniai tarpikliai. Stogo konstrukcijos turi būti montuojamos kartu su antro aukšto perdangų konstrukcijomis. Gegnės prie sienojų tvirtinamos slankiojančiomis jungtimis. Galima projektuoti ir sunkius (čerpių, nendrių ar žemių dangų), ir lengvesnius (kardinius) stogus.

7.    Klijuoto tašo pastato sėdimo riba yra 1 – 1,5 proc.

KLIJUOTO TAŠO NAMŲ PRIVALUMAI

  • Namai yra statomi naudojant šiuolaikinius įrengimus, automatines džiovyklas, pneumatinius presus.
  • Namo iš klijuoto tašo nusėdimas yra iki 1.5 proc., todėl galima pastebimai sutrumpinti apdailos darbų terminus.
  • Klijuota mediena išlaiko savo formą bei matmenis. Ji nesisukioja, nesideformuoja, kadangi nelieka vidinių įtempimų, o esantys vienas kitą kompensuoja. Konstrukcijų iš klijuotos medienos stiprumas 50 – 70 proc. didesnis, nei iš paprastos medienos. Surenkant namą iš klijuotos medienos, tašai labai glaustai susijungia, todėl nereikia užpildyti plyšių, paviršius yra lygus, nereikalaujantis papildomos išorės ar vidaus apdailos.
  • Labai svarbus klijuoto tašo, kaip statybinės medžiagos, privalumas – sezoniškumo nebuvimas, namus galima statyti bet kuriuo metų laiku.